ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUT


AVALEHT
TEHNIKA
KURSUSED
INSTITUUT
UUDISED
SÜNNIPÄEV
KONTAKT


ALEXANDERI TEHNIKA ÕPETAJATE KOOLITUS EESTIS

Alexanderi tehnika õpetaja koolitus kestab kolm aastat. See on järjepidev, igapäevane õpe. Koolituse pikkus on enamasti 1600-1620 õppetundi, mis on jagatud kolmeks trimestriks. Töö toimub viis päeva nädalas. Koolitus on tasuline.
KOOLITUSE EESMÄRK

Alexanderi Tehnika Instituut

  • The Society of Teachers of the Alexander Technique (STAT) koolitusluba (Vaata koolitusluba)M.Tormis: Eesti ainsa Alexanderi tehnika õpetajana (alates 1999 olen töötanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis) kogen, et on aeg oma töökogemus edasi anda tulevastele spetsialistidele.  


Alexanderi tehnika on õppeainena olemas juba EMTA lavakunstikooli ja TLÜ koreograafia osakonna õppeprogrammis. Vastavaid kursusi on kooli poolsel tellimusel antud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Huvi Alexanderi tehnika kui õppeaine/vabaaine vastu ja valmidust seda võimaluse korral õpetada on ilmutanud ka G. Otsa nimeline Muusikakool ja Tallinna Muusikakeskkool.


STAT-i (The Society of Teachers of the Alexander Technique) nõudmised loa saamiseks AT õpetajate 3-aastaseks koolituseks:

  • Vähemalt 10-aastane töökogemus oma erialal ja üheaastane töökogemus assisteeriva õpetajana mõnes AT õpetajaid koolitavas koolis. 

M.Tormis: Olen üle 16 aasta töötanud EMTA lavakunstikoolis ning assisteeriva õpetajana  Londoni ja Barcelona koolides (Alexander School of Cornwall; The Alexander Technique Studio; Alexander Technique School, Queen,s Park; Westminister Alexander Training Course; Manchester Alexander Technique Training School; Centre de Tecnica F.M. Alexander, Barcelona). Mais 2015 läbisin STAT-i komisjoni intervjuu ja sain loa kooli avamiseks  Eestis. 

Täiskasvanute täienduskoolitus


Tänan kõiki oma kolleege ja Õpilasi!

Tänan kooli loomisel toetuse ja abi eest Alexanderi tehnika õpetajaid: Dorothea Magoneti, Ilana Machoverit, John Hunterit ja Teid, Doris Kareva, Anne Türnpu, Reet Aus, Karin ja Jüri Reinberg-Shestakov ja Mari-Ann Rebane!
Maret Mursa Tormis

ÕPETAJAD
MARET MURSA TORMISSOILE LAHDENPERÄ, PhDDOROTHEA MAGONETJUDITH KLEINMANPETER BUCKOKEMASOUMEH ATABAKI MELROSEGLENNA BATSONMATTI LUOTOSTAT-i MODERAATOR DOROTHEA MAGONET


LEKTORID
KAJA HERMLINBRITT KALBUSRAMONA GALKINA

ALEXANDERI TEHNIKA ERIKURSUSED

ALEXANDERI TEHNIKA JA HÄÄL

Päivi Saraste
(Soome)
MSTAT, FinSTAT
ALEXANDERI TEHNIKA JA UJUMINE

Steven Shaw
(Inglismaa)
MSTAT 


ALEXANDERI TEHNIKA JA RATSUTAMINE

Sally Tottle
(Inglismaa)
MSTAT
ALEXANDERI TEHNIKA JA JOOKSMINE

Malcolm Balk
(Kanada)
MSTAT PROGRAMMI AJAKAVA

3-aastane koolitus (kokku 1620 tundi) jaotub 3 trimestriks aastas.
Trimestri pikkus on 9 nädalat, õppetöö toimub 5 päeva nädalas kell 9.00 - 13.00.
DIPLOM

Kooli lõpetaja saab lisaks Instituudi diplomile ka The Society of Teachers of the Alexander Technique (STAT) diplomi.ALEXANDERI
TEHNIKA
INSTITUUTMARET MURSA TORMIS
Eesti esimene diplomeeritud Alexanderi tehnika õpetaja (MSTAT)
Alexanderi Tehnika Instituut asub Tallinnas, Eestis
E-mail: mursa@olemine.com
MSTAT CV